ZÁVODNÍ KATEGORIE:

 

TC HOBBY:

Tato kategorie je primárně určena začínajícím jezdcům, dětem a majitelům komerčních RTR setů!!

4WD TC podvozek v měřítku 1:10, motor střídavý 21,5T (časování motorů povoleno) nebo stejnosměrný min. 20T, regulace Zero Boost , minimální FDR 4,9:1, pneu gumové bez omezení výrobce. 

FORMULE 1:10:

2WD podvozek formuloveho typu v měřítku 1:10, motor střídavý 17,5T (časování motorů povoleno) nebo stejnosměrný min. 20T, regulace „Zero Boost“ , pneu gumové bez omezení výrobce, mazaní povoleno, karoserie formule.

TC STOCK 1:10:

4WD podvozek v měřítku 1:10, motor střídavý 17,5T (časování motorů povoleno) nebo stejnosměrný min. 20T, regulace „Zero Boost“, minimální FDR 4,0:1, pneu gumové bez omezení výrobce

TC True STOCK 1:10:

4WD podvozek v měřítku 1:10, předepsaný pohon HobbyWing XR 10 Justock (s originálním softwarem) + motor  HobbyWing  Justock 13,5T,  Doporučujeme plombovaný pohon XRS, RebelsRace a Hit, který můžete použít i na ostatních závodech, kde je tento pohon předepsán, ale není to podmínkou. FDR min. 5,0:1, pneu předepsaná Hot Race 36R (budou k zakoupení na závodech), mazaní povoleno.

V případě zjištění jakékoliv nepovolené manipulace s regulátorem nebo motorem bude závodník diskvalifikován nejen z daného závodu, ale i z celého seriálu. Důkazní břemeno je na straně závodníka – tedy v případě nejasností musí závodník prokázat, že jeho technika odpovídá technickým předpisům. V této kategorii jde především o co nejvyrovnanější podmínky a jakýkoliv pokus o podvádění nebude tolerován !!!

TC OPEN 1:10:

4WD podvozek v měřítku 1:10, motor a regulace bez omezení, pneu gumové bez omezení výrobce

 World GT 1:10 (10,5T):

libovolný podvozek v měřítku 1:10 s hnanou pouze zadní nápravou a šířkou 205mm včetně karoserie, regulace „Zero Boost“,   motor střídavý 10,5T (časování motorů povoleno), ostatní bez omezení

 

 Minimální počet jezdců v jedné kategorii je pět. V případě, že bude méně jezdců přihlášených do dané kategorie, dojde ke sloučení s kategorií technicky nejbližší. V případě sloučení kategorií budou výsledky vyhlášneny pro každou kategorii zvlášť.

 

Technická pravidla:

Baterie:  

2S Lipo/LiHV v pevném obalu, nebo 6S NiMh/NiCd, bez omezení kapacity

 Je zakázáno:

Elektronické zařízení ovlivňující stabilizaci modelu, geometrii kol, směr jízdy, výkon motoru nebo nastavení regulátoru a nebo účinnost brzd jiným způsobem než běžnými povely řízení a plynu z vysílače závodníka (např. Gyro, AVC, apod.). Aktivní zařízení měnící aerodynamické vlastnosti nebo odpružení.

  

Obecná pravidla/informace:

Časový harmonogram:

08:00     Registrace k závodu a volné tréninky

09:15     Rozprava a losování ceny za včasné přihlášení

09:30     Start kvalifikačních jízd

18:00     Konec finálových jízd

18:30     Vyhlášení výsledků

Startovné:

Startovné 200,- Kč, druhá kategorie za 100,- Kč.
Junioři do 15ti let 100,- Kč, druhá kategorie 50,-Kč.

Přihlášení do závodu možné pouze prostřednictvím webové aplikace MyRCM !!

Nasazování budou zajišťovat jezdci z předchozí rozjížďky

Za opakované kolizní chování na trati bude závodník penalizován „stop and go“, které jezdec provede v boxové uličce pod tribunou pro piloty.

Model po opravě se do jízdy může vrátit pouze výjezdem z boxové uličky pod tribunou pro piloty.

Systém závodu:

Kvalifikace – 3x5min – výsledek je bodově ohodnocen. Nejhorší výsledek se škrtá. Pořadí z kvalifikace určí pořadí na startu do finálových jízd a rozdělení do skupin.
Finále – 3x5min nebo 4x5min – výsledek je bodově ohodnocen. Nejhorší výsledek se škrtá. Výsledky finálových jízd určí konečné pořadí v jednotlivých skupinách.

Vyhodnocení seriálu:

Do celkového pořadí seriálu se započítává max 5 nejlepších výsledků.  Pro vyhlášení celkových výsledků jednotlivých kategorií je nutné, aby se odjeli minimálně 4 z 6 závodů. Jezdec, který se nezúčastní závěrečného závodu, ztrácí nárok na trofej z výsledků celého seriálu.

Bodování seriálu závodů:

1.místo – 22 bodů
2.místo – 18 bodů
3.místo – 15 bodů
4.místo – 12 bodů
5.místo – 11 bodů
6.místo – 10 bodů
7.místo –   9 bodů
8.místo –   8 bodů
9.místo –   7 bodů
10.místo – 6 bodů

11.místo – 5 body
12.místo – 4 body
13.místo – 3 body
14.místo – 2 body

15.místo – 1 bod

16.místo a více – 0 bodů

 

Ostatní:

Prodlužováky, párty stany, stolky a židle s sebou.