V sobotu 18.5.  jsme si  konečně mohli užít první závod Ouda Cupu 2019. První termín 11. května nám kvůli počasí nevyšel a přiznám se, že i 18.5. dopoledne jsem byl počasím v Klášterci zaskočen. Předpověď nám slibovala sluníčko už někdy kolem jedenácté hodiny a ještě kolem dvanácté hodiny bylo zataženo, ale bohudík nepršelo. Sluníčko se na nás začalo nakonec usmívat kolem jedné hodiny a poměrně rychle nám trať pěkně vyhřálo.

Startovní listina ještě v pátek dopoledne čítala něco přes 50 závodních strojů, ale nakonec do závodu odstartovalo hezkých 47 modelů. Na zahájení seriálu to byla pěkná účast.  Bohužel, ale díky přesunu termínu se nám sešlo poměrně málo hobbíků, pouze tři závodníci  a také kategorie Stock nebyla ve své plné síle. Naopak překvapila nová kategorie kamionů „RC Truck“ s 10 modely.

Závod v první třetině utíkal trochu rychleji, než by si účastníci přáli a to díky krátkým přestávkám mezi jednotlivými rozjížďkami, které jsem nakonec trošinku prodloužil a už jsme pak byli všichni celkem spokojeni.

Sobotní závodění jsme si všichni náležitě užili a po vyhlášení jsme se kolem šesté hodiny rozjeli domů.

Děkuji tímto všem závodníků za účast a těším se na vás již tuto sobotu 1.6. na druhém závodě

S pozdravem

Jirka „předseda“ Martinek