Třetího závodu seriálu OUDA CUP ’16, který se jel 19. června se zúčastnilo 22 aut ve čtyřech kategoriích – Hobby, Formule, Stock a SuperStock.
Kategorie Formule měla svojí premiéru v letošním ročníku a vrátila se na klášterecký okruh po dlouhých pěti letech.

Kategorie Hobby měla tentokráte nejmenší účast, která byla způsobena zdravotními problémy jednoho člena, který byl zároveň řidičem pro dva juniory.
V kategorii Hobby nastoupili dva nováčci a Mariánovi se hned při jeho prvním závodě podařilo tuto kategorii vyhrát.

Kategorie Formule byla premiérou hned pro dva jezdce a tento první závod byl pro ně úspěšný. Vessy při své první jízdě s formulí, a to doslova, tuto kategorii vyhrál a Jirka Martinek obsadil druhé místo.

Kategorii Stock suverénně opanoval Ondra Ševít, který nedal nikomu šanci jak v kvalifikačních, tak i ve finálových jízdách. Na dalších místech probíhaly velké souboje o další pořadí a první tři doplnil Jirka Vesecký a Lukáš Ozom. Znovu-navrátilec k RC sportu Lukáš Cardl obsadil čtvrté místo.

Nejrychlejší kategorie na této dráze je SuperStock a boj v této kategorii ve které jelo osm jezdců byl opravdu veliký. Tuto kategorii vyhrál Jirka Vesecký následovaný Tomášem Ulčem a stupně vítězů doplnil Ondra Ševít. O čtvrté místo probíhal boj mezi Davidem Vlčkem, Davidem Zubčekem a Pavlem Kothánkem, z tohoto souboje vyšel nejlépe první jmenovaný.

Během závodu došlo k menší dešťové přeháňce, která závod přerušila na cca 45 minut. Jízdy na osychající trati byly opravdu zajímavé a prověřili všechny piloty.

Celý závod doprovázela přátelská atmosféra, která na RC Ouda dráhu v Klášterci nad Ohří neodmyslitelně patří.

Výsledky jsou samozřejmě již aktualizovány a přidali jsme i aktuální pořadí

Těšíme se na vaši účast při dalším závodě