Běžně se píše že: „časně ráno se začali sjíždět závodníci“, ale tentokrát tomu bylo trochu jinak. Již v pátek dopoledne se na dráze objevilo několik závodníků (dva přijeli již ve čtvrtek večer), aby využili celý krásný slunný den k ladění a testování svých modelů na sobotní závod. Po obědě se k nim samozřejmě přidali ještě další a na dráze bylo opravdu živo. Večer byl zakončen grilováním a klábosením při popíjení rozličných alko i nealko nápojů.

V sobotu ráno nakonec začali najíždět i ostatní účastníci. Celkem se jich na dráze sjelo 38 plus u některých navíc ještě rodiče a jiní příbuzní. Na startovní rošt se postavilo krásných 54 modelů závodících v pěti kategoriích a rozdělených do celkem 8 skupin. V 8 hodin byl zahájen řízený trénink po skupinách, poté po krátké rozpravě jsme vylosovali výherce kupónu Mibo za včasné přihlášení do závodu a v 10:00 jsme závod odstartovali. Vše běželo jako na drátku a závod bez problémů ubíhal až do poslední finálové jízdy, která dojela v 16:55 a po vyhlášení vítězů se v půl šestý všichni vrhli na balení a odjezd domů. Dle ohlasů si opět všichni závod užili a naštěstí v tom úmorném vedru nikdo neomdlel. Jediné co na tomto závodě chybělo, bylo skvělé komentování Alexandra Balachonova, ale na dalším závodě už chybět nebude. Mockrát děkuji všech účastníkům za skvělou atmosféru, fair play jízdy, Aničce za obsluhu bufetu a těším se na vás na dalším závodě, tentokrát až skoro za 6 týdnů a to 30.7.