Poslední neděli v červenci se odjel již 4. závod kláštereckého seriálu Ouda Cup 2017.

Již v časných ranních hodinách se začali sjíždět závodníci na dráhu, aby si zajistili svá oblíbená místa, jelikož startovní listina čítala neuvěřitelných 49 závodních strojů, které také nakonec v plném počtu nastoupily do závodu.

Předpověď počasí nám slibovala vysoké teploty a blankytnou oblohu, jen cca od 15 hodiny nás původně meteorologové strašili bouřkou, která se nakonec nedostavila a tak jsme závod se sluncem nad hlavami dojeli krásně do konce.

Výše zmíněných 49 aut se utkalo v celkem pěti kategoriích, které jsou již pravidelně v dostatečném počtu na našich závodech obsazovány. Vyjma kategorie desetinových Pancarů, kde nám účast stále trochu vázne, ale předpokládáme, že se to brzy změní a i tuto kategorii si jezdci oblíbí.

Po registraci a rozpravě jsme závod odstartovali standardně kategorií TC Hobby v 9:30.

V této kategorii závodilo celkem 7 jezdců, 6 z nich jsou pravidelnými závodníky z řad dětí a nově přibyl další závodník z chomutovského týmu Alexander Balachonov. Od začátku kvalifikačních jízd až po finále bylo zřejmé, kdo tuto kategorii povede a to se také stalo. Daniel Klejch svým soupeřům nedal příliš šancí a svou přesnou a čistou jízdou závod vyhrál. O druhé a třetí místo spolu soupeřili Patrik Kapsa a Šárka Blažková, kdy Patrik svojí čistější jízdou nad Šárkou vyhrál a získal tím druhé místo a Šárka třetí. Alexandr Balachonov se na své premiéře bil statečně nejen se závodníky, ale také trochu s technikou a vyjel si čtvrté místo. Na páté pozici dojel  Jenda Havlan, na šesté Mareček Vesecký a na sedmé  Adámek Forejt, kterého také potrápila technika.

Další kategorií byly Pancary Open 1/10, ve které závodili jen tři jezdci. Největší souboj probíhal jako tradičně mezi Jiřím Martinkem a Ludvíkem Štefaníkem a třetím závodníkem byla Veronika Slepčíková. Ludvík pravidelně zbrojí techniku na porážku Jirky, ale ani tentokrát se mu ho nepodařilo porazit a Jirka získal zlato, Ludvík stříbro a Veronika bronz.

Nejobsaženější kategorií byl opět TC Stock, kde se přihlásilo 18 aut a která byla rozdělena do tří skupin. Boje o umístění samozřejmě probíhaly ve všech skupinách a nejlépe jel opět Ondra Ševít, který získal zlato, druhým byl Lukáš Ozom, kterému nejvíc pomohla vyhraná poslední finálová jízda a třetí příčku získal Jiří Vesecký, kterého tentokrát zklamala elektronika a na poslední finálovku nemohl nastoupit. Čtvrtý se umístil David Vlček, pátý David Zubček. Skupinu B vyhrál Pavel Kothánek a skupinu C Jiří Boček, který sváděl urputný souboj s Mariánem Klejchem.

V kategorii Formulí startovalo 8 závodních strojů a o napínavé souboje nebyla nouze. Tentokrát si suverénně dojel pro vítězství  Tomáš Havlan, který za sebou nechal tentokrát duhého Marka Baláže. O třetí a čtvrtou příčku nejvíce soupeřili Jiří Martinek a Lukáš Ozom. Z tohoto souboje vyšel lépe Jirka, který získal třetí místo a Lukáš Ozom obsadil místo čtvrté. Na pátem místě poté skončil Martin Kubička, na šestém Jiří Ouda, na sedmém Michal Pokorný a na osmém Lukáš Vanko, pro kterého byla tato kategorie premiérovou a velice si ji oblíbil a jistě bude příště útočit na vyšší pozice.

Poslední kategorií byla ta nejrychlejší a to TC Open, která byla obsazena 13 stroji, zařezených do dvou skupin a opravdu nabitá souboji a adrenalinem. O první dvě pozice spolu soupeřili Tomáš Ulč s Jiřím Veseckým a předvedli nám napínavou podívanou hlavně v posledních dvou finálových jízdách, kdy při vzájemném stíhání a předjíždění si Tomáš Ulč dojel pro zlato a Jirkovi ponechal stříbrnou příčku. I na ostatních pozicích byl boj o umístění a Tomáš Havlan si vyjel třetí místo před čtvrtým Ondou Ševítem. Páté místo získal Jakub Lehký, který k nám zavítal od Plzně a příjemně překvapil svou jízdou. Skupinu B suverénně vyhrál  Tomáš Vrábel .

Byl to úžasný závodní den plný skvělé atmosféry, napínavých soubojů, úmorného vedra, závodního adrenalinu a hlavně příjemných lidí, kteří si dokáží tento koníček náležitě užívat.

Děkujeme Vám všem za Vaši účast a těšíme se na další závod v srpnu a to 26.8.2017