4. závod Ouda Cup – report

A je to…, poslední závod letošní zkrácené letní sezóny je za námi. Na začátku roku asi nikdo z nás netušil, co nás s příchodem jara čeká a jaké budou následky celosvětové hrozby s názvem KORONAVIR, každého z nás pandemie nějakým způsobem ovlivnila, nebylo tomu jinak ani v případě uspořádání letní sezóny RC závodů v Klášterci nad Ohří, přišli jsme o dva závody této sezóny, ale přesto jsme si je užili a věřím, že většina z nás si možnosti se jich účastnit o to více vážila.
K závodním sobotám se letos pravidelně přidali také předzávodní pátky, kdy se někteří účastníci sešli, aby ještě před závodem potrénovali, pojedli a popili a v pohodové atmosféře si povídali a společně probrali různá témata. V duchu pohodové a přátelské atmosféry se nesly také samotné závody, přestože během rozjížděk často stříkal adrenalin a napětí by se dalo krájet, když probíhali souboje jezdců kolo na kolo, o každou pozici, každou sekundu… Také počasí nám letos vyšlo, pouze jeden závod letošní sezóny musel být kvůli deštíku zkrácen o jednu finálovou rozjížďku.
Nyní již k samotnému závěrečnému závodu.
Po úvodní rozpravě se opět losoval výherce věcného daru, tentokrát rovnou tři, bohužel i nadále včas přihlášených stále není mnoho a tak v kalíšku se jmény k losování těchto nebylo mnoho, výherci se stali Michal Pokorný, Marian Klejch a Saša Balachonov.
V kategorii HOBBY byl lídrem závodu opět Románek Silvan, o druhou pozici probíhali souboje mezi Maxíkem Slabou a Dankem Jansíkem z něhož vyšel vítězně Maxík, druhou pozici v závodě tedy vybojoval Maxík Slaba, třetí byl Danek Jansík a čtvrtý Lukášek Vesecký.
Kategorii TC STOCK 13,5T opět ovládl Danek Mašata který se také stal celkovým vítězem díky vítězství ve všech závodech a zároveň s TQ ve všech kromě jednoho závodu, o druhou příčku bojoval Tomáš Pupenko s Marianem Klejchem, ale jak se občas stane, když se dva perou třetí se směje, vítěznou pozicí v třetí finálové rozjížďce nakonec druhou pozici v závodě získal Michal Pokorný, Marian Klejch byl třetí a Tomáš Pupenko čtvrtý. Kategorie TC Stock 13,5T touto sezónou skončila a již nebude zařazena do soupisu následujících závodů v hale ani venku.
Další kategorií byla FORMULE, i tato měla svého předního jezdce, a tím byl Tomáš Havlan, vítězstvím všech finálových rozjížděk se stal celkovým vítězem závodu a zároveň se stal celkovým vítězem seriálu. O druhou příčku v závodě bojoval Kuba Lehký s Lukášem Spáčilem, z těchto vyšel vítězně Lukáš, Jakub byl tedy třetí, i to Kubovi stačilo na celkovou druhou pozici v seriálu, na celkové třetí pozici se umístil nováček této kategorie, kterým byl Karel Molnár, pouze 1 bod za ním byl čtvrtý Jirka Ouda a pátým byl Jirka Martinek, tito jezdci měli v celkovém vyhodnocení shodný počet bodů, ve prospěch Jirky Oudy ale rozhodla třetí pozice v 1. závodě sezóny.
V kategorii TC TRUCK to byl souboj o celkové druhé místo v seriálu, zpestřené výzvou od Mariana Klejcha, který se tohoto posledního závodu účastnil pouze do počtu na chvostu startovního pole se svou Buggyrou, jak předem avizoval na fcb fóru, a byl to opravdu boj, celkové pořadí se opravdu měnilo každou rozjížďkou, nakonec první pozici v závodě získal Jirka Beneš, druhým byl Martin Soukup a třetí Michal Pokorný, ani to ale Martinovi nestačilo na celkovou druhou pozici, musel by v závodě zdolat i Jirku Beneše, což se mu ale nakonec nepodařilo, takže celková 2. pozice seriálu v Trucku patřila Michalovi Pokornému, v celkovém pořadí byl lídrem Marian Klejch s náskokem 20 bodů, avšak mezi 2. – 4. místem byl rozdíl pouze jednoho bodu mezi těmito pozicemi!
Nejpočetnější kategorií byla TC STOCK 17,5T, lídrem závodu byl Petr Grof, účast jen ve dvou závodech sezóny mu však nestačila na celkovou první ani druhou pozici, umístil se celkově na třetím místě, druhý v závodě byl Jirka Vesecký, který byl vítězem závodů bez účasti Petra a s jeho účastí byl Jirka vždy na druhé pozici a tím si vybojoval celkové vítězství seriálu v této kategorii. Třetí v závodě byl Tomáš Ulč, kterému se ale vůbec nedařilo v předešlém závodě a tak mu celkově zůstala letos nepříliš oblíbená brambora. Celkovou druhou pozici seriálu si získal Tomáš Havlan, který toto umístění vybojoval ve dvou předešlých závodech, a čtvrtá příčka v posledním mu stačila, aby udržel celkovou druhou pozici.
Poslední, nejrychlejší, ale zároveň nejméně obsazenou kategorií byla OPEN, zde to byl souboj mezi Jakubem Lehkým a Tomášem Vrábelem, kdy nakonec oba tito jezdci získali shodný počet bodů, oba měli v sezóně první, druhou, a třetí pozici, oba zajeli ve vítězném závodě TQ, počítač tedy na základě výpočtů dojezdových časů vyhodnotil jako vítěze seriálu Jakuba Lehkého, na celkovém druhém místě Tomáše Vrábela, celkově třetí se s odstupem 25 bodů umístil Ondra Ševít. Na posledním závodě se této kategorie účastnili nově Saša Balachonov a Danek Mašata, přičemž si Saša dojel pro třetí pozici v tomto závodě.