Skvělé počasí, perfektní parta lidí co se baví RC závoděním, 40 aut v pěti kategoriích na startu, to byl poslední závod Ouda Cup ’16, který se jel tuto neděli 25.9.2016 na jedinečné dráze v Klášterci nad Ohří.

Letní seriál závodů Ouda Cup ’16 byl zakončen šestým závodem ve kterém se bojovalo nejen o vítězství v tomto závodě, ale i o vítězství v celkovém hodnocení tohoto cupu.

V kategorii HOBBY startovalo devět jezdců a boj o první místo mezi sebou sváděli Marián Klejch a Michal Tyburec. Až poslední finálová jízda rozhodla o vítězi, kterým se stal Marián. Na stupních vítězů je doplnil třetí Míra Nejedlý.

V Juniorech taktéž rozhodovala až poslední finálová jízda, ze které vyšel vítězně Jirka Ulč. Druhý skončil Tomáš Tyburec a třetí Partik Kapsa.

V kategorii FORMULE startovalo osm jezdců se svými krásnými stroji a sváděli pěkné boje ve všech rozjížďkách. Vítězem této kategorie se stal Marek Baláž, na druhém místě se umístil Tomáš Havlan a na třetím Jirka Vesecký.

V kategorii OPEN startovali jen čtyři jezdci. Pro vítězství si dojel Marek Baláž, pro druhé místo Jindřich Pražák a pro třetí Tomáš Vrábel.

V kategorii STOCK startovalo devět jezdců a pro vítězství si celkem suverénně dojel Jirka Vesecký, Ondra Ševít obsadil také celkem suverénně druhé místo. Třetí pozici si vyjel Lukáš Ozom. V juniorech neměl žádného soupeře Tomášek Tyburec a tak si „bez boje“ odvez vítězství.

Kategorie SuperStock přinesla pohled na sedm nejrychlejších modelů na dráze. Tuto kategorii ovládl Jirka Vesecký, ale o další pořadí probíhal boj mezi zbylými závodníky. Nakonec si druhé místo vybojoval Tomáš Ulč a třetí místo Tomáš Havlan.

Bylo to velice důstojné zakončení letní sezóny 2016 na dráze v KnO.