Již několik let se na dráze v Klášterci nad Ohří jezdí seriál závodů radiem řízených modelů aut Ouda Cup. Těchto závodů se už dnes účastní vesměs zkušení piloti. Je tedy tak trochu zřejmé, že případní nezkušení a ostýchaví začátečníci se na tyto závody nehrnou.

A právě proto jsme pro začínající závodníky vytvořili speciální závod Tamiya Cup, který bude určen majitelům hobby RC modelů nejen značky Tamiya. Tomuto závodu budou předcházet minimálně dva tréninkové dny, kdy případným zájemcům osvětlíme kouzlo závodění s RC modely. Termíny budou včas zveřejněny.

Momentálně o závodech aut na dálkové ovládání ví převážně jen okolí stávajících jezdců a proto i jiným zájemcům chceme přiblížit tento krásný koníček a ukázat, jak se dá s modely na dálkové ovládání závodit a užít si spoustu zábavy, adrenalinu a skvělých zážitků z okruhu a navíc ještě získat spoustu kamarádů se stejným zájmem.

Proč Tamiya Cup a proč právě převážně modely firmy Tamiya? Firma Tamiya má dlouholetou tradici a zkušenost s výrobou nejen RC modelů, ale hraček celkově jako takových. Své modely i na hobby úrovni pro začátečníky neustále vylepšuje, ale co je hlavní, starší modely/typy nevyřazuje z produkce a tím pádem k nim stále vyrábí náhradní díly. Dostupnost náhradních dílů je leckdy určující faktor jaký model/podvozek ve finále zvolit. A nakonec začátečnické modely Tamiya, tak i náhradní díly jsou poměrně cenově dostupné.

Co budete na závody kromě svého modelu potřebovat? Skládací stolek s židlí, prodlužovací kabel, svačina a pití, ale co je nejdůležitější, je dobrá nálada a chuť se učit novým poznatkům

Prostudujte si závodní kategorie, které jsou nastaveny tak, aby si mohl vybrat každý závodník.

Samozřejmě můžete závodit i s jinými modely Tamiya, např. TA-02, TA-03, FF-03, TB-03, TB-04 a další. Jen musíte svůj model přizpůsobit dané kategorii.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit, vždy vám rádi odpovíme a poradíme.  Email: rcdraha zavináč kabel1.cz Telefony:  Alexandr – 739 075 661  Jirka – 739 333 897 

Příklady modelů vhodných pro závod: 

Tamiya TT-01 Mercedes CLK-GTR

Tamiya TT-01 Volkswagen Scirocco GT24

Tamiya TT-01 Porsche 911 GT3

Tamiya TT-02 Subaru BRZ

Tamiya TT-02 Raikiri GT