Celý týden před víkendovým závodem visel ve vzduchu strašák v podobě víkendových bouřek a jak šel den za dnem, tak bylo čím dál více jasné, že největší bouřky a deště mají přijít v sobotu. Ve čtvrtek to navíc korunovali meteorologové výstrahou silných bouřek na páteční večer a noc a tím bylo jasné, že v sobotu nepojedeme. V pátek jsem nakonec rozhodl o přesunu závodu na neděli, která nabízela počasí během dne bez dešťů a bouřek. Nakonec se strašlivé předpovědi nenaplnili, ale přesto v Klášterci odpoledne pěkně sprchlo a bylo tedy dobře, že jsem závod přesunul.

Po předchozích zkušenostech vím, že dost závodníků nerado jezdí na závody v neděli a očekával jsem velké odhlašování ze závodu a tím pádem slabší nedělní účast. Mé předpoklady se také nenaplnili a byť se někteří odhlásili, tak naopak dva jezdci díky přesunu závodu mohli přijet.

Celkem se tedy v neděli postavilo na start krásným 54 modelů a kromě kategorie Hobby a Open byli ostatní kategorie plně obsazeny i ve vícero skupinách. Tady je přehled: TC Hobby 8 modelů (1 skupina), RC Truck 10 modelů (2 skupiny), Formule 14 modelů (2 skupiny), TC Stock 17.5T 18 modelů (3 skupiny) a nakonec TC Open 4 modely (1 skupina). Na tomto závodě jsem konečně realizoval ranní řízený trénink, tak jak je zvykem v hale, a myslím, že se osvědčil a stane se dále součástí i kláštereckého seriálu. Závod za úžasného komentování Sašou Balachonovem pěkně ubíhal, jen nás trochu drtilo dusno. Někdy odpoledne kolem druhé třetí hodiny spadlo pár kapek, které nás nijak nerozrušili a závod samozřejmě pokračoval dál do svého konce na kterém už začalo trochu poprchávat. Vyhlášení proběhlo pod velkým stanem a trochu jsem ho zrychlil, ale po jeho skončení už samozřejmě nebylo po dešti ani stopy a všichni se domů rozjeli za sucha. Vítězové jak už je zvykem v popisu fotek.

Mockrát vám všem děkuji, závodníkům za účast a skvělou atmosféru, Aničce za zajištění bufetu a samozřejmě Sašovi za parádní celodenní komentování závodů.

Vítězové jednotlivých kategorií:

TC Hobby: 1. Vesecký Lukáš, 2. Svoboda Jirka, 3. Kubala Lukáš

RC Truck: 1. Beneš Jiří, 2. Vesecký Marek, 3. Vaněk Jiří

Formule F1: 1. Štěrba Radek, 2. Beneš Jiří, 3. Molnár Karel

TC Stock 17.5T: 1. Grof Petr, 2. Vesecký Jiří, 3. Ulč Tomáš

TC Open: 1. Vrábel Tomáš, 2. Baláž Marek, 3. Zýka Václav