Ráno 19.6. přibližně od půl sedmé se přespivší závodníci začali postupně probouzet a vylézat ze svých stanů a karavanů. Již od časného rána slunce hřálo a naznačovalo, že během dne nám dá docela zabrat, to se později také potvrdilo a nad trať později přišla pekelná výheň, všichni ale úmorné horko zvládli a nebyl zaznamenán žádný kolaps, ani jiné vážnější zdravotní potíže ve spojitosti s horkem.
V 9:15 hodin proběhla rozprava a losování výherce za včasné přihlášení, kterým se tentokrát stal Lukášek Vesecký. A nyní již k samotnému závodu, jako již tradičně, závod byl odstartován kategorií TC HOBBY a to v 9:30 hodin. Této kategorie se účastnilo celkem 7 jezdců skládající se z dětí a jedné ženy. V kvalifikacích proběhl souboj o první pozici na startu do finálových rozjížděk mezi Lukáškem Veseckým a Maxíkem Slabou, z nichž vítězně vyšel Maxík, třetí pozici v kvalifikaci si zajistila Petra Kaprasová tímto umístěním ve všech třech rozjížďkách. Ve finálových rozjížďkách souboj mezi Lukáškem a Maxíkem pokračoval a tentokrát z něj vyšel vítězně Lukášek, který se tedy stal vítězem tohoto závodu v dané kategorii, druhým byl Maxík, třetí místo si opět třetími pozicemi i ve všech finálových rozjížďkách udržela Petra Kaprasová, bramboru získal Jirka Zýka, dále Kristián Kotek, Ondra Beneš a Vojtík Vrábel.
Další kategorií byla kategorie RC TRUCK, ve které se sešlo 10 jezdců, a byla tedy rozdělena do dvou skupin. Skupinu A ovládl suverénně v této kategorii nově Danek Klejch následován na druhé pozici Marianem Klejchem, o třetí umístění na start do finále bojovali Radim Janouch (také nový závodník této kategorie) s Martinem Soukupem, z toho vyšel vítězně Radim, Martin startoval do finálových rozjížděk ze 4. pozice a z páté Jirka Beneš, který se prvním místem a svými vysledky ve skupině B probojoval na start z páté pozice ve skupině A. Finálové jízdy nebudu příliš rozebírat, neboť zde došlo k porušení pravidel některých jezdců, pokusím se věřit tomu, že toto vzniklo nedopatřením, ne úmyslem. Po domluvě s pořadatelem se budou častěji provádět namátkové kontroly, a pokud by došlo k opakovanému porušování daných pravidel stejným jezdcem, budu prosazovat, aby byl tento jezdec diskvalifikován v kategorii, ve které k porušení pravidel došlo, a to z celého seriálu. Uvedu jen celkové vítězné pozice, celkovým vítězem závodu byl Danek Klejch, který na první pozici dojel ve všech rozjížďkách, druhý byl Marian Klejch a třetí Martin Soukup. Junior Mareček Vesecký dojel na šesté pozici a stal se vítězem skupiny B.
Následovala kategorie FORMULE F1, které se účastnilo 11 závodníků, byla tedy také rozdělena do dvou skupin. V kvalifikacích si první pozici na start do finálových rozjížděk vyjel Michal Kneys, druhým byl Kuba Lehký a na třetí se ze skupiny B probojoval vítězstvím v této skupině a svými výsledky Vlastimil Hrdlička, na čtvrté pozici do finále startoval Jirka Beneš, na páté Jirka Martinek a šestý Karel Molnár. Ve finále Michal Kneys přišel o svou první pozici, neboť díky technickým potížím nedojel dvě finálové rozjížďky a spadl až na celkovou čtvrtou pozici, vítězství v závodě si zajistil Kuba Lehký dvěmi vítěznými finálovými rozjížďkami, celkové druhé místo z páté pozice na startovním roštu vybojoval Jirka Martinek druhou pozicí ve dvou rozjížďkách, na třetím místě byl Jirka Beneš, pátým Karel Molnár a šestý Vlastimil Hrdlička, vítězem skupiny B byl Jirka Ouda.
Následovala kategorie TC STOCK 17,5T, která má již dlouhodobě nejhojnější účast, tentokrát se sešlo celkem 19 závodníků a byla tedy rozdělena do tří skupin. Lídrem kvalifikačních rozjížděk byl Petr Grof, o druhou pozici proběhl boj mezi Kubou Plechačem a Jakubem Kneysem, z tohoto vyšel vítězně Jakub Kneys, v tomto duchu se nesl také souboj ve finálových rozjížďkách s tím rozdílem, že druhou pozici vybojoval Kuba Plechač, třetí skončil Jakub Kneys, i ve finále ve všech rozjížďkách zvítězil Petr Grof a stal se tak vítězem tohoto závodu v kategorii Stock, na celkové čtvrté pozici dojel Zdenda Beneš, na páté Radek Špička, na šesté Pavel Jaroš a sedmým byl Tomáš Ulč, vítězem skupiny B se stal Jirka Vesecký (celkové 8. místo)a vítězem skupiny C byl Marek Baláž (celkové 15. místo).
Poslední kategorií v závodě byla kategorie TC OPEN s účastí 6 závodníků. Kvalifikace ovládl Tomáš Vrábel následován Vaškem Zýkou, třetí pozici na start finálových rozjížděk si vybojoval Petr Kapras, ve finále zůstali vítězné pozice beze změn, dvěmi vítěznými finálovými rozjížďkami se celkovým vítězem tohoto závodu v Open kategorii stal Tomáš Vrábel, druhou pozici udržel Vašek Zýka, na třetí pozici se umístil Petr Kapras, čtvrtý byl Jakub Kapras, pátý Jaroslav Kapras a na šesté pozici Honza Malárik.
Rádi bychom také přivítali nováčky na závodech s On-ROAD RC modely a popřáli hlavně hodně zábavy, adrenalinu a úspěchů v závodech: Jan Draský, Radim Janouch, Jan Vacín, Terka Kolkopová.
Všem děkuji za účast v závodě a disciplínu při nasazování, věřím, že i přes úmorné horko si závod všichni užili a budu se těšit na setkání na příštím, třetím závodě, který se bude konat opět v sobotu 31.07.2021.
Za RCCCO Klejch Marian
Vítězné pozice:
TC HOBBY
1. místo – Lukášek Vesecký
2. místo – Maxík Slaba
3. místo – Petra Kaprasová
RC TRUCK
1. místo – Danek Klejch
2. místo – Marian Klejch
3. místo – Martin Soukup
FORMULE F1
1. místo – Jakub Lehký
2. místo – Jiří Martinek
3. místo – Jiří Beneš
TC STOCK 17,5T
1. místo – Petr Grof
2. místo – Jakub Plechač
3. místo – Jakub Kneys
TC OPEN
1. místo – Tomáš Vrábel
2. místo – Václav Zýka
3. místo – Petr Kapras