V sobotu kolem sedmé hodiny jsme se postupně probouzeli a zároveň se sjížděli také ostatní závodníci, aby měli dost času připravit svá depa a vyzkoušet nastavení svých modelů. Rozprava byla tentokrát svolána už na devátou hodinu, během této byl opět vylosován výherce voucheru za včasné přihlášení v hodnotě 500 Kč, výhercem se tentokrát stal Kuba Lehký. Na závěr byli všichni vyzváni, aby své modely nechali na místě a ihned po rozpravě proběhla rozsáhlá technická kontrola modelů.
 
Startovalo se kategorií TC HOBBY v 10:00 za účasti 7 jezdců. Této kategorii vévodil Lukášek Vesecký, který zvítězil ve dvou kvalifikačních a finálových rozjížďkách a stal se tak celkovým vítězem závodu. Na druhém místě jej následoval Maxík Slaba. Na třetí pozici se umístila Terka Vacínová, která na této pozici dojela všechny rozjížďky závodu. Na čtvrté pozici se umístil nováček Jirka Beneš senior. Pátým byl Kristián Kotek, šestý Vašek Grof a sedmý Vojta Vrábel.
 
Další kategorií byla FORMULE F1 s účastí 12 jezdců, byla rozdělena do dvou skupin. Lídrem tohoto závodu byl ve formulích Michal Kneys, který si první pozicí ve všech finálových rozjížďkách zajistil vítězství závodu. Druhou pozici udržel Víťa Hola před Karlem Jíšou. Ve skupině B se na první pozici umístil Lukáš Vopat, který se do této skupiny propadl po kvalifikačních rozjížďkách ze skupiny A.
 
Následovala kategorie RC TRUCK s 8 jezdci. Této vévodil Danek Klejch, který si první pozicí ve všech finálových rozjížďkách zajistil vítězství závodu. Druhé místo v závodě patřilo Radimovi Janouchovi, který na této pozici zajel všechny finálové rozjížďky, o třetí pozici to byl souboj mezi Jirkou Benešem a Karlem Jíšou, ze kterého vyšel vítězně Jirka Beneš.
 
Dále závod pokračoval kategorií TC STOCK 17,5T, která byla účastí 22 jezdců opět tou nejpočetnější a byla rozdělena do tří skupin. V této kategorii byl lídrem opět Petr Grof, který si první pozicí ve všech rozjížďkách suverénně dojel pro vítězství závodu. Druhé místo v závodě patřilo Jakubovi Kneysovi, který na této pozici dojel ve všech finálových rozjížďkách. Třetím byl Lukáš Vopat. Vítězem skupiny B byl Jakub Lehký a vítězem skupiny C závodník ze sousedního Německa Steve Hildenbrandt.
 
Poslední startovala kategorie TC OPEN s účastí 6 jezdců. Lídrem kvalifikačních rozjížděk byl Marek Baláž, který ale ve finále díky neodjeté třetí finálové rozjížďce o vedení přišel a vítězem se tak stal Tomáš Vrábel, se kterým o vítězství v závodě bojoval ve většině z rozjížděk. Druhým v závodě byl tedy Marek Baláž a na třetím místě Ondra Ševít.
 
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem za účast, Fair play a disciplínu, hlavně při nasazování, během závodů. S některými se ještě uvidíme 11. září 2021 na Šestihodinovce, na ostatní se budeme těšit v hale na Indoor závodech.
Za RCCCO Marian Klejch
 
Stupně vítězů závodu:
Kategorie TC Hobby
1. Místo – Lukáš jun. Vesecký
2. Místo – Maxmilian Slaba
3. Místo – Tereza Vacínová
Kategorie Formule F1
1. Místo – Michal Kneys
2. Místo – Vítězslav Hola
3. Místo – Karel Jíša
Kategorie RC Truck
1. Místo – Daniel Klejch
2. Místo – Radim Janouch
3. Místo – Jiří Beneš
Kategorie TC Stock 17,5T
1. Místo – Petr Grof
2. Místo – Jakub Kneys
3. Místo – Lukáš Vopat
Kategorie TC Open
1. Místo – Tomáš Vrábel
2. Místo – Marek Baláž
3. Místo – Ondřej Ševít